Civilization 5

9
Оцінка
Гейплей: 7/10
Графіка: 10/10
Звук: 10/10

ігровий процес | звуковий супровід

немає
Civilization V — новітній представник серії Civilizations. Гра пропонує нову візуалізацію і вдосконалений геймплей.

Геймплей

У Civilization V зроблена спроба оновити весь геймплей. Для цього у формулу Civilization внесені різні зміни. Однак, основні принципи гри залишилися колишніми. Гравцеві належить заснувати місто в Civilization, який з часом розростеться в імперію і допоможе цивілізації досягти величного стану, від світового домінування до того, щоб першими досягти Альфи Центавра, або навіть стати цивілізацією з самою багатою культурою в світі. Така свобода дозволяє гравцеві обрати будь-яку дорогу до тріумфу. Зазвичай гра починається в Кам’яному столітті (Stone Age), хоча можна вибирати епоху, з якою доводиться починати. Прогресуючи через Бронзовий вік (Bronze Age), Залізний вік (Iron Age) Середньовіччя (Medieval Ages), Ренесанс (Renaissance), гравець намагається добитися повної перемоги. Протягом гри користувачеві судилася зустріч з різними фракціями, з якими можна домовитися і отримати могутнього союзника, або ж — розгромити їх у війні. Повністю перероблений механізм битв.

Ключові зміни

Самое радикальна зміна, введене в Civilization V і відрізняє гру від попередників — відмова від системи квадратної сітки, частково покриває ігрову карту. Ця система замінена системою шестикутної сітки (підхід, узятий з Panzer General), що дозволяє здійснювати більш вільні рухи, забезпечує згладжену навколишнє оточення і посилює необхідність стратегічного розрахунку при битвах. Кардинально перероблена дипломатична система, а лідери тепер з’являються на повнорозмірних інтерактивних портретах, які говорять на своїй мові. Штучний інтелект у грі суттєво перероблений, тепер він став куди більш комплексним, кожна цивілізація має 4 різних моделі штучного інтелекту, що вносить в геймплей розмаїтість і чуйність до змін. Релігія, є важливою частиною ігрової механіки в старих версіях Civilization, тепер стала грати меншу роль. На передній план вийшов моддінг: тепер користувачі можуть створювати величезну кількість контенту прямо з головного меню.

Міста

Побудова міст — один з базових аспектів геймплея Civilization. Міста, як і раніше можна будувати в будь-якому відповідному заселеному місці на карті світу. З ростом міст розширюються і їхні культурні рамки, так само як і їх вплив. Гравець може, наприклад, вкласти гроші в черепицю, щоб підняти вартість оренди і розвивати місто у відповідному напрямку. Міста дають гроші, людські ресурси, культуру і науку для своєї цивілізації, а лідер може керувати цією цивілізацією на глибокому рівні. Можна вибирати будівлі для будівництва та юнітів для допомоги. Захисні фортеці більше не потребують юнітах, розташованих в баштових частинах фортець — тепер у фортеці є протиударні окуляри (hit points). Якщо ці кількість цих очок падає до нуля при атаці, то ворожі сили вторгнуться в місто. Число протиударних очок нарощується додаванням юнітів в місто, по суті — постійних вартою фортеці. Якщо фортеця завойована, то місто може бути захоплений, зруйнований дощенту або перетворений на частину маріонеткової держави.

Міста-держави

Міста-держави (City-States) — нова форма цивілізації, додана в гру. Міста-держави — це міські цивілізації, управляти якими може тільки штучний інтелект. Вони не хочуть вигравати в грі або розширюватися. Різні цивілізації конкурують за вплив над міста-держави. Якщо цивілізації вдається роздобути місто-держава в союзники, то вона отримує різні бонуси, що перевищують бонуси за просте взяття міста: вільні юніти, гроші, наукові дослідження або технології.

Існує 3 типи міст-держав — культурні, морські і військові. Бонуси за союз з містом-державою засновані на цих 3 типах. Місто-держава може вступати в союз тільки з однією цивілізацією одночасно, і надає всі ресурси для допомоги союзнику у війнах. Приклади міст-держав — Амстердам, Стокгольм і Сінгапур.

Наука та дослідження

Наука (Science) — важлива частина будь Civilization, оскільки вона відповідає за швидкість появи нових технологій. Наука розвивається вкладенням грошей в дослідження, або залученням фахівців у ваше місто. Дослідження торгівлі між цивілізаціями видалено; замість цього 2 цивілізації можуть створити дослідницький проект, в якому вони спільно працюють над отриманням технології, — даний підхід знижує витрати часу на отримання технології і надає технологію в розпорядження обох цивілізацій.

Економіка

Здорова економіка — ключовий аспект будь-якої здорової цивілізації. Стан економіки відбивається у кількості золота у скарбниці. Це золото потрібно для широкого діапазону задач: операції з юнітамі, будівлями, дорогами і так далі. Золото можна використовувати в дипломатії для поліпшення відносин з іншими цивілізаціями. У Civilization V золото грає велику роль, ніж в старих версіях гри.
One Comment on "Civilization 5"

  1. admin 08.06.2012 в 19:31 - Reply

    Розробники молодці, що розробили 5 частина гри. Погано що дипломатія якась убога.

Залиште свою думку

Пожалуйста напечатайте буквы/цифры изображенные на картинке

Please type the characters of this captcha image in the input box