За що українці люблять Полтавщину?
Полтавщина — серце України, колиска українських традицій і її духовна столиця. Полтавський край є унікальною скарбницею національної духовності і культури. Витоки класичної української мови та літератури беруть початок на Полтавщинi. Це справді одна з найунікальніших і найцікавіших областей України щороку приваблює туристів своєї країни і багатьох iнших мiсць. Саме тому багато людей цікавляться новинами Полтавщини

Полтава — це знамениті місця, де відбувалися події, описані в знаменитих гоголівських творах, історичне поле Полтавської битви, в якій воював сам Петро I, буяння зелені, чисте повітря і цілюща вода, а також відомі «полтавські галушки», завбільшки з долоню.

За що ж ще люблять українці гарний та незабутній Полтавський край?

Місто любив і неодноразово прославляв Микола Васильович Гоголь, який у ньому жив і вчився. Полтавщина — столиця українського гончарства, яке ось вже три тисячоліття успішно розвивається в цьому краї та зачаровує різноманітністю кераміки. Його особливість — незвичайна форма і унікальна техніка розпису, під час якої на глиняні вироби наносять великий рослинний візерунок. У полтавському Опішному знаходиться унікальний Музей гончарства, відомий своїми винятковими керамічними виробами і смішними і улюбленими опошнянскими свистульками. Родзинкою музею є гончарна галерея, яка знаходиться просто під відкритим небом

А який цiкавий та барвистий Сорочинський ярмарок, що завдяки творам Миколи Гоголя став своєрідним зразком української культури і традицій. Популярність Сорочинському ярмарку вже давно вийшла за межі України, мільйони іноземних гостей відвідують цю унікальну подію. Приїжджаючи в Сорочинці гості можуть придбати різні сувеніри, зроблені найкращими народними майстрами України.

А як не любити селище Диканька, яке приваблює туристів з усієї України та не тiльки. Диканька — це Троїцька церква, в якій любив бувати Гоголь, Тріумфальна арка та неповторний національний колорит. Але щоб цілком поринути в мiсцевий побут, треба обов’язково відвідати Хутір поблизу Диканьки. Це місце стало прототипом села у відомому творі Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Відпочинок на хуторі люблять усі українцi. Шинки, ресторани, будиночки для банкету, альтанки біля ставка — все виконано в українському стилі. Навколишні пейзажі занурюють гостей у минуле, коли на хуторi стояли хати-мазанки, а у великій білій печі готувався український борщ.

Крім того, у Полтавській області ось уже понад 100 років перебуває справжня піраміда-усипальниця. Засновником 15-метрової споруди став офіцер російського флоту Олександр Білевич. Побувавши в Єгипті, він був дуже вражений величчю пірамід, побудованих фараонами. Далi Білевич розгорнув будівництво піраміди-усипальницi на Полтавщині. На бiдивництво споруди пішло 13 років. Церква, яку створили при трияруснiй піраміді, була названа на честь дружини російського офіцера, Софії.

Чого тільки коштує графський палац у Яготині на Полтавщинi, який колись об’єднав два молодих серця і дві знатні сім’ї — російський княжий рід Волконських і український козацький Розумовських!

Крім того, Полтавщина — земля краси, яка породила безцінний діамант, художницю з світовим ім’ям — Катерину Білокур. Пабло Пікассо, познайомившись в Парижі з її картинами, авторитетно заявив: «Аби в нас була такого рівня майстерності художниця, ми змусили б про неї заговорити весь світ!»

Як же не любити такий рідкісний і неповторний край як українська Полтавщина!


Похожие публикации: