ХАРАКТЕРНИМИ ОЗНАКАМИ НАБУТОЇ ГЕМОФІЛІЇ Є:

ХАРАКТЕРНИМИ ОЗНАКАМИ НАБУТОЇ ГЕМОФІЛІЇ Є:

Яка відповідь є правильною?

  • Хронічний перебіг, внутрішньом’язеві гематоми, гемартрози великих суглобів, здовжене АЧТЧ
  • Гострий початок, в анамнезі –протезування мітрального клапана, гематурія, здовжений ПЧ, АЧТЧ
  • Гострий початок, відсутність в анамнезі порушень зсідання крові, розлиті підшкірні гематоми, ШКК, гематурія, ізольовано здовжене АЧТЧ, вік \u003e70 років
  • Хронічний перебіг, менометроррагія, в анамнезі – кровотечі зі слизових, здовжене АЧТЧ, порушена функція тромбоцитів

Набута гемофілія та її характерні ознаки

Набута гемофілія – це рідкісне аутоімунне захворювання, яке характеризується розвитком кровотечі внаслідок дефіциту специфічних факторів згортання крові. На відміну від спадкової гемофілії, набута гемофілія розвивається у людей без будь-якої сімейної історії цього захворювання.

Характерними ознаками набутої гемофілії є:

* Гострий початок, раптово з’являються кровотечі без видимого приводу або після незначних травм.
* Відсутність в анамнезі порушень зсідання крові.
* Розлиті підшкірні гематоми та екхімози, які можуть бути значними за розмірами і болючими.
* Шлунково-кишкова кровотеча.
* Гематурія (кров у сечі).
* Ізольоване подовження активованого часткового тромбопластинового часу (АЧТЧ), що вказує на дефіцит фактора VIII або IX.
* Вік пацієнта зазвичай старше 70 років.

З перелічених варіантів відповідей найбільш правильним є: Гострий початок, відсутність в анамнезі порушень зсідання крові, розлиті підшкірні гематоми, ШКК, гематурія, ізольовано здовжене АЧТЧ, вік \u003e70 років.

Набута гемофілія часто асоціюється з певними супутніми захворюваннями, такими як системний червоний вовчак, рак, ревматоїдний артрит та ВІЛ-інфекція. Механізм розвитку набутої гемофілії полягає в утворенні антитіл (інгібіторів) проти факторів згортання крові, зокрема факторів VIII та IX. Ці антитіла блокують нормальну функцію факторів згортання, що призводить до кровотеч.

Діагностика набутої гемофілії базується на клінічних ознаках, анамнезі пацієнта та лабораторних дослідженнях (виявлення інгібіторів факторів згортання крові). Лікування набутої гемофілії залежить від тяжкості кровотечі та включає замісну терапію факторами згортання крові, ліки, що пригнічують імунну систему (імуносупресори) та хірургічне втручання у разі великих кровотеч.

Прогноз набутої гемофілії залежить від основного захворювання, тяжкості кровотечі та ефективності лікування. Незважаючи на те, що набута гемофілія може бути серйозним захворюванням, своєчасна діагностика та належне лікування можуть значно покращити стан пацієнта та зменшити ризик ускладнень.

Таким чином, найхарактернішими ознаками набутої гемофілії є гострий початок, відсутність в анамнезі порушень зсідання крові, розлиті підшкірні гематоми, шлунково-кишкова кровотеча, гематурія, ізольоване подовження АЧТЧ та вік пацієнта старше 70 років.

admin

Website:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box