Minecraft

9
Оцінка
Гейплей: 10/10
Графіка: 9/10
Звук: 7/10

ігровий процес | звуковий супровід

немає
Якщо ви давно чекали гру, де можна творити все, що завгодно. Якщо ви хотіли відправитися в подорож по величезному, в буквальному сенсі безмежного світу. Якщо ви мріяли потрапити в підземне царство, що кишить монстрами і скарбами. Вам просто життєво необхідно пограти в Minecraft!

Графіка і світ

Коли дивишся на Minecraft вперше, здається, що розробники помилилися століттям … Або навіть тисячоліттям! Графіка не просто сильно поступається сучасним іграм, але залишилася десь там, в епохи перших Doom і Quake. Жахливі квадратні пікселі і незграбний квадратний світ, що складається з кубів стандартного розміру.

Але коли забираєшся вище в гори, стає зрозуміло, чому більше мільйона чоловік уже придбали гру, незважаючи на те, що вона все ще перебуває на стадії бета. Згенерований світ вражає до глибини душі своїм розмахом і пишністю. Тут є і гори, і моря, рівнини, ліси, засніжені пагорби, пустелі з кактусами, а найголовніше — підземелля! Ось вже де точно не доведеться нудьгувати! Печери, провали і темні коридори, заповнені злісними тварюками, які охороняють рідкісні ресурси як золото і алмази.

Вже через півгодини гри до незграбної графіку починаєш звикати, особливо, коли спостерігаєш захід на піку гори, звідки відкривається неймовірно видовищний вид.

Набридло зариватися під землю? Виходьте на сонячне світло, збирайте похідний мішок і вирушайте на дослідження. У вас завжди буде місце, де не ступала нога людини. Як заявляє розробник, програма здатна згенерувати світ в 10 разів більше планети Земля (якщо провести аналогію). Набридло тупотіти ніжками? Будуйте човен з дерева і пливіть відкривати Америку. Набридли подорожі? Побудуйте собі будиночок на березі моря і вирощуйте кактуси і печіть паски. Набридло сидіти вдома? Хочеться епічних баталій? Створіть собі легендарний меч, змайструєте лук, надіньте обладунки і шматувати зомбі, скелетів та іншу нечисть хоч щоночі. Будуйте підступні пастки, уявіть себе піротехніком і підривайте цілі гори.

Відкритий, повністю руйнується світ, де кожен кубик, з якого він складається, можна взяти і покласти на інше місце. Хочете побудувати замок? Будь ласка. Хочете виростити Дерево Миру? На здоров’я. Хочете побудувати власну Морію? Легше простого! Американські гірки? Раз плюнути. Сумувати тут не доведеться — завжди знайдеться місце або заняття, де можна розважитися.

Крафтінг

Minecraft не був би Minecraft’ом, якби в ньому не було крафтінга. Створювати предмети із сировинних матеріалів, як дерево, метал, золото, алмази, камінь, порох, нитки, шерсть …

— це те, що наповнює світ глуздом. Тут можна робити практично все, що є в реальному світі. Книжкові полиці, музичні апарати, цибуля, вудка, меч, шолом, човен, вагонетка, пічка, скриня, двері … Список просто величезний.

Я згадував комп’ютер? Да-да! Найбільш, що ні на є справжній компьюетр … ну, або, по крайней мере, калькулятор. Розробники додали в гру можливість використовувати щось на зразок електрики, яке дозволяє дистанційно запускати будь-яка подія, наприклад, дистанційно відкривати двері. За допомогою нехитрої логіки і при належній посидючості можна цілком створити машинку, яка буде складати двозначні числа і видавати відповідь.

Кожному предмету, який ви створите, завжди є як мінімум одне застосування. Щоб перепробувати все, одного дня точно недостатньо. Є тут і паровозики, для зручного транспортування добутих ресурсів з шахт, є і золотий меч з алмазними обладунками. Можна порибалити з власною човни, пополювати з цибулею, зайнятися землеробством, напінать монстрама по жопки …

Особливо маніакальні особистості примудряються будувати цілі заводи з переробки тварин в м’ясо, шкури, шерсть і пір’я. Або заводи з переробки монстрів в порох, стріли, нитки …

Онлайн

Але все колись набридає. Ходиш по своєму прекрасного світу і навіть сонячне світло не радує око. Понуро, нудно … Але і тут розробники не схибили. У грі є онлайновий мультиплеер! А це означає, що особливо схильним ігрової залежності доведеться переселитися в Minecraft.

Можна податися в чорнороби і будувати міста. Можна закотити очі зі знаками доларів замість зіниць і перекладати в свою скриню все, що погано лежить. Можна уявити себе єдино-вижив і знищувати всіх, хто попадеться на шляху. Відбудувати замки і організувати війни гільдій. Тут уже на що фантазії вистачить.

Цікаві факти

В даний час творець Minecraft, Маркус «Нотч» Перссон працює з Ескіль Стінберген, дизайнером, який допоможе удосконалити графіку гри.

Гра тільки недавно перейшла на стадію бета тестування. Це означає, що все нові і нові можливості будуть поступово з’являтися з кожним новим апдейтом, аж до повноцінного релізу. І можна навіть не сумніватися, що й після релізу Нотч буде підкидати гравцям все нові можливості.

Minecraft дозволяє створювати власні сервера, де можна грати з обраними вами гравцями.

У грі є режим будівництва, де можна будувати все, що душі завгодно, від величних замків, до мегаполісів, космольотів або, наприклад, масштабної копії планети.

В Minecraft можна грати з браузера.Minecraft в недалекому майбутньому з’явиться на iPhone і iPad.Вартість гри на альфа стадії становила 10 євро, на бета — 15 євро, після релізу — 20 євро. Причому ті, хто вже придбав гру або збирається купити її на бета стадії отримають всі оновлення і патчі безкоштовно. У грі немає платних підписок, ігрових магазинів або чогось ще, на що буде потрібно додатково витрачатися.

Ком’юніті вже розвинуло досить значну енциклопедію знань (в тому числі і російською мовою), яка продовжує поповнюватися статтями.


Залиште свою думку

Пожалуйста напечатайте буквы/цифры изображенные на картинке

Please type the characters of this captcha image in the input box