В ЯКИЙ ПЕРІОД УКРАЇНА МАЛА КОРДОНИ ОКРЕСЛЕНІ В КАРТОСХЕМІ

В ЯКИЙ ПЕРІОД УКРАЇНА МАЛА КОРДОНИ ОКРЕСЛЕНІ В КАРТОСХЕМІ

Територіальні кордони України в 1991 році

Україна набула чинних нині кордонів після проголошення незалежності 24 серпня 1991 року. Ці кордони визначилися за підсумками історичного розвитку та міжнародних домовленостей.

* Радянський період (1922-1991)

Після закінчення Першої світової війни та розпаду Російської імперії на території сучасної України виникли різні незалежні державні утворення, у тому числі УНР та ЗУНР. Однак у 1922 році більшість з них були інкорпоровані до складу Радянського Союзу. У процесі адміністративно-територіального поділу УРСР склалися кордони з сусідніми республіками: Російською РФСР, Білоруською РСР та Молдавською РСР.

* Період Незалежності (1991-дотепер)

24 серпня 1991 року Україна проголосила незалежність, успадкувавши кордони Української Радянської Соціалістичної Республіки. У той час територія України була визначена межами, встановленими між УРСР та іншими союзними республіками.

Однак деякі ділянки кордонів потребували уточнення та врегулювання. Зокрема:

– Кордон з росією: Відбувся обмін територіями у 1993 році. Україна передала Російській Федерації незначну частину Чернігівської області в обмін на ділянку Артемівського району Луганської області.

– Кордон з Білоруссю: Двосторонній договір про демаркацію кордону був підписаний у 1995 році. У 2003 році його було ратифіковано парламентами обох країн.

– Кордон з Молдовою: Угода про делімітацію кордону була укладена у 2005 році. У 2009 році її було ратифіковано парламентами України та Молдови.

– Кордон з Румунією: Тристоронній договір про врегулювання прикордонних питань між Україною, Румунією та Молдовою був підписаний у 2003 році. У 2004 році його було ратифіковано парламентами всіх трьох країн.

Після завершення демаркації та ратифікації відповідних договорів, кордони України остаточно набули вигляду, зафіксованого в картосхемах та офіційних документах.

* Зміни у 2014 році

У 2014 році внаслідок анексії росією Автономної Республіки Крим та початку збройного конфлікту на сході України деякі ділянки кордонів стали спірними.

– Кордон з росією: Після анексії Криму кордон з росією на півострові перестав бути під контролем України.

– Кордон з ДНР/ЛНР: У зв’язку з відсутністю міжнародного визнання та дипломатичних відносин, кордон між Україною та самопроголошеними республіками ДНР та ЛНР залишається неврегульованим.

Ці зміни не визнаються міжнародним співтовариством, і офіційно визнаними кордонами України вважаються ті, що були визначені після проголошення незалежності у 1991 році.

Запитання 1:

В який період Україна вперше мала кордони, окреслені в картосхемі?

Відповідь:

Перший раз Україна мала кордони, окреслені в картосхемі, під час Київської Русі з X до XII століття. У цей період держава досягла свого найбільшого розквіту і простягалася від Балтійського моря до Чорного моря, від Карпатських гір до Волги.

Запитання 2:

Чи зберігала Україна ці кордони протягом усієї історії?

Відповідь:

Ні, кордони України змінювалися протягом історії внаслідок воєн, вторгнень та політичних подій. Після розпаду Київської Русі Україна опинилася під владою різних держав, таких як Золота Орда, Велике князівство Литовське, Річ Посполита та Російська імперія. Кожна з цих держав визначала власні кордони для України.

Запитання 3:

Який період вважається другим періодом, коли Україна мала кордони, схожі на окреслені в картосхемі?

Відповідь:

Другий період, коли Україна мала кордони, близькі до окреслені в картосхемі, був у період Української Народної Республіки (УНР) у 1917-1921 роках. У цей час Україна проголосила незалежність і встановила кордони, що охоплювали майже всю територію сучасної України.

Запитання 4:

Чому кордони України в період УНР не співпадають повністю з кордонами, окреслені в картосхемі?

Відповідь:

Кордони України в період УНР не співпадають повністю з кордонами, окреслені в картосхемі, оскільки Україна не контролювала деякі території, такі як Донбас, Крим та частину Західної України. Ці території були окуповані більшовицькою росією або іншими державами.

Запитання 5:

Коли Україна остаточно отримала кордони, окреслені в картосхемі?

Відповідь:

Україна остаточно отримала кордони, окреслені в картосхемі, після розпаду Радянського Союзу в 1991 році. Ці кордони були визнані міжнародним співтовариством, і Україна стала незалежною державою з чітко окресленими межами.

admin

Website:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box