В ЯКИЙ ТЕРМІН МОЖНА РОБИТИ АБОРТ

В ЯКИЙ ТЕРМІН МОЖНА РОБИТИ АБОРТ

Аборт – це припинення вагітності на ранніх термінах. Існують різні типи абортів, які можна проводити в різні терміни вагітності.

Хірургічний аборт

Хірургічний аборт, також відомий як вакуумна аспірація, є найбільш поширеним методом аборту. Він проводиться в першому триместрі вагітності, зазвичай до 12 тижнів. Під час хірургічного аборту лікар вводить через шийку матки в матку порожнисту трубку, під’єднану до аспіратора, який створює вакуум і видаляє ембріон або плід.

Медикаментозний аборт

Медикаментозний аборт, також відомий як аборт за допомогою таблеток, передбачає прийом двох різних ліків, щоб припинити вагітність. Перша таблетка, міфепристон, блокує гормон прогестерон, необхідний для розвитку вагітності. Друга таблетка, мізопростол, викликає скорочення матки, що призводить до вигнання ембріона або плода. Цей тип аборту можна проводити до 9-10 тижнів вагітності.

Пізній аборт

Пізній аборт, який проводиться після 12-13 тижнів вагітності, є більш складною процедурою, яка вимагає більш високого рівня медичної допомоги. Існують два основних методи пізнього аборту:

 • Ділятація та евакуація (D&E): під час D&E лікар розширює шийку матки і використовує кюретку або вакуум для вилучення ембріона або плода.
 • Індукція пологів: цей метод передбачає введення ліків, які викликають сутички та виштовхують ембріон або плід з матки.

Примітки:

 • Термінові аборти можна проводити до 24 тижнів вагітності, якщо вагітність становить загрозу для життя або здоров’я жінки або якщо плід має серйозні вроджені вади.
 • У різних країнах і юрисдикціях діють різні закони та обмеження щодо абортів.
 • Перед прийняттям рішення про аборт важливо проконсультуватися з лікарем, який надасть інформацію про всі доступні варіанти і допоможе прийняти інформоване рішення.

1. В який загальний термін можна робити аборт в Україні?

Згідно зі статтею 5 Закону України "Про основи законодавства України про охорону здоров'я", аборт за бажанням жінки дозволяється до 12 тижнів вагітності. У разі настання вагітності внаслідок зґвалтування або інцесту, аборт дозволяється до 22 тижнів.

2. Чи є винятки з термінів проведення аборту?

Так, є винятки, коли аборт може бути проведений пізніше:

 • При загрозі життю або здоров'ю жінки
 • Вагітність у результаті зґвалтування або інцесту
 • Важка вада розвитку плода

3. Які методи аборту застосовуються на різних термінах вагітності?

 • До 12 тижнів: медикаментозний аборт (таблетки) або вакуум-аспірація (відсмоктування)
 • Від 13 до 22 тижнів: розширення та вишкрібання (хірургічний аборт)

4. Де можна зробити аборт?

Аборт в Україні можна зробити в:

 • Державних і комунальних закладах охорони здоров'я
 • Приватних клініках, що мають ліцензію на проведення абортів

5. Чи потрібна згода батьків на аборт?

Згода батьків на аборт не потрібна для жінок, які досягли 18 років. Для дівчат, які не досягли 18 років, необхідна письмова згода одного з батьків або опікуна.

admin

Website:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box