За що українці люблять Полтавщину?

За що українці люблять Полтавщину?

Полтавщина — серце України, колиска українських традицій і її духовна столиця. Полтавський край є унікальною скарбницею національної духовності і культури. Витоки класичної української мови та літератури беруть початок на Полтавщинi. Це справді одна з найунікальніших і найцікавіших областей України щороку приваблює туристів своєї країни і багатьох iнших мiсць. Саме тому багато людей цікавляться новинами Полтавщини

Полтава — це знамениті місця, де відбувалися події, описані в знаменитих гоголівських творах, історичне поле Полтавської битви, в якій воював сам Петро I, буяння зелені, чисте повітря і цілюща вода, а також відомі «полтавські галушки», завбільшки з долоню.

За що ж ще люблять українці гарний та незабутній Полтавський край?

Місто любив і неодноразово прославляв Микола Васильович Гоголь, який у ньому жив і вчився. Полтавщина – столиця українського гончарства, яке ось вже три тисячоліття успішно розвивається в цьому краї та зачаровує різноманітністю кераміки. Його особливість — незвичайна форма і унікальна техніка розпису, під час якої на глиняні вироби наносять великий рослинний візерунок. У полтавському Опішному знаходиться унікальний Музей гончарства, відомий своїми винятковими керамічними виробами і смішними і улюбленими опошнянскими свистульками. Родзинкою музею є гончарна галерея, яка знаходиться просто під відкритим небом

А який цiкавий та барвистий Сорочинський ярмарок, що завдяки творам Миколи Гоголя став своєрідним зразком української культури і традицій. Популярність Сорочинському ярмарку вже давно вийшла за межі України, мільйони іноземних гостей відвідують цю унікальну подію. Приїжджаючи в Сорочинці гості можуть придбати різні сувеніри, зроблені найкращими народними майстрами України.

А як не любити селище Диканька, яке приваблює туристів з усієї України та не тiльки. Диканька — це Троїцька церква, в якій любив бувати Гоголь, Тріумфальна арка та неповторний національний колорит. Але щоб цілком поринути в мiсцевий побут, треба обов’язково відвідати Хутір поблизу Диканьки. Це місце стало прототипом села у відомому творі Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». Відпочинок на хуторі люблять усі українцi. Шинки, ресторани, будиночки для банкету, альтанки біля ставка – все виконано в українському стилі. Навколишні пейзажі занурюють гостей у минуле, коли на хуторi стояли хати-мазанки, а у великій білій печі готувався український борщ.

Крім того, у Полтавській області ось уже понад 100 років перебуває справжня піраміда-усипальниця. Засновником 15-метрової споруди став офіцер російського флоту Олександр Білевич. Побувавши в Єгипті, він був дуже вражений величчю пірамід, побудованих фараонами. Далi Білевич розгорнув будівництво піраміди-усипальницi на Полтавщині. На бiдивництво споруди пішло 13 років. Церква, яку створили при трияруснiй піраміді, була названа на честь дружини російського офіцера, Софії.

Чого тільки коштує графський палац у Яготині на Полтавщинi, який колись об’єднав два молодих серця і дві знатні сім’ї – російський княжий рід Волконських і український козацький Розумовських!

Крім того, Полтавщина – земля краси, яка породила безцінний діамант, художницю з світовим ім’ям – Катерину Білокур. Пабло Пікассо, познайомившись в Парижі з її картинами, авторитетно заявив: «Аби в нас була такого рівня майстерності художниця, ми змусили б про неї заговорити весь світ!»

Як же не любити такий рідкісний і неповторний край як українська Полтавщина!

admin

Website:

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box

Please type the characters of this captcha image in the input box